wtorek, 25 czerwca 2013

poszewka z aplikacją czyli...jak ważna jest motywacja. Miałam w planie uszyć sobie powłoczki na jaśki ale jakoś się nie składało...
Aż tu córka dostała zaproszenie na urodziny .
- To co na prezent?- pytam
- No..... musi mieć "jeden de"
- ???
- Ona jest fanką zespołu, a to jest ich skrót.
- Acha, to pokaż mi jak to to ma wyglądać.
Oczywiście net w tej kwestii jest tu niezbędny. Okazało się, że nie ma jednego ustalonego wzorca na 1 D. Połączyłam więc dwa motywy w jeden. Ale co to ostatecznie ma być? Aplikacja na jasia to był trzeci z rzędu pomysł, który uzyskał ostateczną akceptację.
Wymiary jasia to 40x40. Tkaniny na aplikację podkleiłam  flizeliną, która ma klej z obu stron (zakup-wygrana ze Szmatki Łatki i od Bożenki ) Muszę powiedzieć, że doceniam wygodę w pracy z tym wynalazkiem.Nie trzeba fastrygować, a wszystko trzyma się na miejscu.  Nowe ostre nożyczki przy tym to poezja !!
Prezent przypadł do gustu, tak mi się wydaje, bo córa została przez koleżankę wyściskana. Bardzo mnie to cieszy.
Jak sobie poradziłam z odrysowaniem litery i cyfry? Małżonek doradził proste rozwiązanie, mianowicie kartka na monitor i delikatnie kropkami zaznaczyć kształt.

Z innych wieści to ulewy i gradobicie przynoszą straty i dają dodatkową robotę. Normalna sprawa, jak w warzywniku znikła ziemia to na podwórku zrobiła się plaża z tego co woda naniosła z drogi. Zresztą dzięki tym anomaliom odkryłam korytarze nornic. Paskudy i szkodniki. W naturze nic nie ginie. Jak gdzieś zniknie to gdzie indziej się pojawi, ot co.

Dziękuję, że zostawiacie ślady bytności u mnie, mimo iż dawno nic nie pisałam.

6 komentarzy:

 1. Prezent super! Oryginalny i bardzo ładnie wykonany. Pozdrawiam cieplutko. Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny prezent! Co prawda nie mam zielonego pojęcia, co to to, jeśli chodzi o 1D, ale co tam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny prezent... nie ma to jak dać komuś to co lubi. Muszę zakupić sobie tą dwustronnie klejoną fizelinę bo inaczej nie zdecyduję się na zrobienie aplikacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie to wykombinowałaś. Świetny prezent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam Ciebie bardzo serdecznie,U Ciebie jak zawsze -pięknie,kolorowo i pomysłowo.Zapraszam do Dobrych Czasów.Jola

  OdpowiedzUsuń